NTR – zaproszenie

witekKim jesteśmy i czym się zajmujemy?
Jesteśmy grupą naukowców, którzy chcą zrozumieć i opisać sytuację współczesnych dzieci.

Uważamy, że ważne jest, by dzieci mogły przedstawić dorosłym swój punkt widzenia. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Cię do udziału w naszym badaniu.

Jaki jest cel badania?
Celem badania jest dowiedzenie się tego, co niektóre dzieci myślą o rodzinie.

Dlaczego zaprosiliśmy Cię do uczestnictwa?

Każda rodzina jest wyjątkowa i każda ma swoją specjalną historię. Chciałybyśmy poznać Ciebie, ponieważ historia powstania waszej rodziny jest także szczególna i wyjątkowa.

Na czym będzie polegało spotkanie z nami?

Chciałybyśmy zaprosić cię do wspólnej zabawy, tworzenia rysunków i innych prac plastycznych, rozmów z innymi dziećmi, a także z nami. Przewidujemy

– spotkanie w małych grupkach dzieci, prowadzone przez 2 dorosłe osoby, na których będziemy rozmawiać, tworzyć prace plastyczne i zdjęcia lub

– rozmowę z jedną z nas, przeprowadzoną u Ciebie w domu lub innym dogodnym dla Ciebie i Twoich rodziców miejscu

Spotkanie w grupie będzie trwało ok. 2‒3 godzin z przerwami, w czasie których podamy napoje i przekąski. Rodzice nie będą w nim uczestniczyć, ale jeśli będziesz chciała/chciał w tym czasie skontaktować się z nimi, w każdej chwili możesz to zrobić.

Spotkania będą nagrywane dyktafonem (same dźwięki, bez obrazu).

Jeśli zgodzisz się wziąć udział, poprosimy Ciebie i twoich rodziców o podpisanie zgody na udział w badaniu. Jeśli nie umiesz jeszcze pisać, poprosimy o rysunek i powiedzenie, że się zgadzasz.

Co się stanie z tym, co stworzę i powiem w trakcie spotkań?

To, co powiesz i stworzysz w trakcie spotkań, będzie służyło do przygotowania książki i innych tekstów przeznaczonych dla naukowców. Będziemy również opowiadać o tych badaniach innym naukowcom, ale nie powiemy im, kto dokładnie brał w nich udział.

Po zakończeniu badania prześlemy Ci informację o jego ogólnych wynikach. Jeśli będziesz chciała/chciał, będziesz mogła/mógł wyrazić swoje zdanie na ich temat. Twoja opinia będzie dla nas ważna i zostanie wzięta pod uwagę przy planowaniu kolejnych badań.

Planujemy także powstanie książki dla dzieci na podstawie tego, co stworzycie i powiecie w trakcie warsztatów. Jeśli będziesz chciał(a), Twoje prace zostaną podpisane Twoim imieniem.

To, czy weźmiesz udział w badaniu, zależy tylko od Ciebie. Jeśli zmienisz zdanie w trakcie badania, możesz wycofać się w każdej chwili bez podania przyczyny. W takim wypadku  to, co wcześniej powiedziałaś/powiedziałeś, napisałaś, narysowałaś itd. nie będzie przez nas użyte. Jeśli takie będzie Twoje życzenie, dane te mogą zostać usunięte i zniszczone.

Bardzo prosimy, zapoznaj się dokładnie z podanymi tu informacjami, tak żebyś mogła/mógł zdecydować, czy chcesz uczestniczyć w naszym projekcie. Nie spiesz się z podejmowaniem decyzji. Może chciałabyś/chciałbyś zadać nam dodatkowe pytania? Albo chcesz poprosić kogoś o poradę? Jeśli masz jakieś wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić wspólnie z Twoimi rodzicami.

Na końcu tej ulotki znajdziesz nasz e-mail oraz numer telefonu na wypadek, gdybyś chciał/a się skontaktować z nami samodzielnie lub z pomocą rodziców.

Dziękujemy za uwagę!

Anna Krawczak
Ewa Maciejewska-Mroczek
Magdalena Radkowska-Walkowicz
Maria Reimann